مطالب

چگونه جای جوش های باقی مانده در صورت را از بین ببریم؟

ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت

معضلی به نام جای جوش

داشتن صورتی صاف و عاری از هرگونه پستی و بلندی به نوعی برای همه یک دغدغه محصوب می شود. در برخورد‌های اجتماعی اولین نقطه ای که در لحظه ی اول دیده می شود صورت شخص می باشد از این رو همواره بیشترین هزینه‌های زیبایی برای این قسمت انجام می شود.
انسان برای انتقال از دوره ی کودکی به دوره ی بزرگسالی مقطعی به نام بلوغ را می گذراند. در این دوره یکسری اتفاقات فیزیولوژیکی برای بدن رخ می دهد که یکی از آن ها رویش جوش و آکنه بر اقصی نقاط بدن، بالاخص صورت می باشد. فعل و انفعالاتی که در ترشح هورمون های بدن صورت می گیرد باعث رویش جوش ها در بدن می شود. از آن جایی که این جوش‌ها در دوره بلوغ بسیار زشت و زننده هستند و همچنین آن مقطع، پوست صورت همچنان کودکانه است و حضور جوش ها بر روی آن به شدت جلب توجه کننده، به دستکاری آن‌ها روی می آوریم. دستکاری جوش‌های صورت همانا و باقیماندن دائمی آثار آن هم همان…
باقی ماندن جای جوش بر روی صورت دلایل زیادی دارد که در هر شخص متفاوت است. منافذ پوستی که در قسمت جوش هستند، با چربی های اضافه یا باکتری های به وجود آمده پر شده و به علت مسدود شدن آن منفذ تبادلی ایجاد نمی ضود و در نتیجه جای جوش به وجود می آید. عده ای هم معتقدند که در جوش هایی که به صورت گودی ایجاد می شوند، تابش نور خورشید به آن قسمت ها باعث می شود که دیواره های آن گودی نور را به آن قسمت متمرکز کرده و در نتیجه آن قسمت از بقیه ی قسمت های پوست تیره تر باشند.

ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت

 

انواع جای جوش در صورت

جای جوش های ایجاد شده بر روی صورت به اشکال مختلف هستند که هر کدام با توجه به جوش و آکنه ای که بر روی صورت روییده شده حالت و گونه ی خاص دارند که به صورت زیر هستند:
* جای جوش چکشی: بیشتر جای جوش های ایجاد شده از گونه ی چکشی هستند. در این گونه محل جوش دستکاری شده به صورت یک فرورفتگی نسبتا عمیق در می‌آید به طوری‌که گویا با با ضربه ی چکش سوراخ شده است. در این حالت علاوه بر حالت گودی، نور آفتاب تابیده شده که در قسمت بالا گفته شد به شدت به دوگانگی رنگی این قسمت نسبت به بقیه‌ی نقاط پوست تاثیر دارد.
* جای جوش واگنی: این حالت بیشت شبیه آبله مرغان است و دارای برآمدگی بر روی پوست می باشد. در واقع این جای جوش ها به حالت مثلث یا به عبارتی دیگر همچون دهانه ی آتشفشان بر روی پوست ایجاد می شوند. این گونه ها حالت نسبتا رایجی محسوب می شود.
* جای جوش دره ای: این حالت به صورت ناهمواری و پستی و بلندی بر روی پوست هستند. این حالت زمانی رخ می دهد که سطح زیرین پوست آسیب دیده باشد و از زیر لایه شاخی پوست، حالت نوسانی ایجاد می کنند. این گونه معمولا سطحی به نظر می رسد و عمیق نمی باشد.
* جای جوش برجسته: این گونه به صورت برآمدگی بر روی پوست ایجاد می شود. انی حالت نسبت به دیگر حالت ها کمتر شایع بوده و در نواحی به غیر از پوست صورت پدید می آید.

ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت

ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت

روش های درمانی بسیار زیادی برای رفع جای جوش در صورت وجود دارند. از استعمال های خانگی گرفته تا میکرودرم و پاکسازی پوست در کلینیک‌های درمانی یا سالن‌های زیبایی. با توجه به تعدد روش‌ها و اینکه در خیلی از این درمان‌ها بهبود کمتر حاصل می‌شود، شخص ناگزیر است درمان های مختلف را تست کرده که چه بسا با دستکاری بیش از حد پوست، قسمت های سالم آن هم مورد هجمه واقع می‌شود.
از بهترین روش ها که علاوه بر اثر بخشی فوق العاده، عوارض و عواقب کمتری دارد، می توان به درمان ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت اشاره کرد.
اساس کاری ماسک ها بیشتر جوان سازی و نشاط بخشیدن به پوست می باشد که با تغییر بهینه ی فرمولاسیون آن می‌توان خواص درمانی هم به آن اضافه کرد.
با توجه به خواص و اثربخشی قابل توجه ماسک ها امروزه با استقبال زیاده مواجه شده اند. ماسک ها انواع ساده و پیچیده ای دارند. به عنوان مثال شما می‌توانید در خانه با چند عدد خیار برای خود ماسک خنک کننده ی صورت تهیه کنید.

ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت

ماسک صورت چیست؟

ماسک ها معمولا خمیر‌های نرم و صافی هستند که به صورت لایه ای بر روس سطح پوست به حالت یکنواخت مالیده می شوند. با توجه به هدف و نوع ماسک، میزان ضخامت آن کم و زیاد می‌شوند. ماسک ها دارای مواد نرم هستند و به هیچ عنوان ذرت درشت و خشن در آن ها دیده نمی شود.
واقعیتی در مورد ماسک ها وجود دارند این است که ماسک‌ها توانایی لایه برداری از سطح پوست را ندارند و اینکه تصور کنیم ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت، به صورت مستقیم عمل می کند کمی ناپخته به نظر خواهد رسید.
ماسک‌ها پس از قرار گیری بر روی پوست چرب پوست را از بین برده و سبب می‌شوند که روزنه‌های پوستی باز شده و تبادلات بهتر صورت گیرد. از طرفی دیگر ماسک ها باعث می شوند تا عناصر زائد پوست از بین رفته و به نوعی پاکسازی انجام شود. مجموعه‌ی این فعل و انفعالات باعث می شود که آب رسانی به سطح پوست بهتر صورت پذیرد و مواد مغذی که مورد نیاز پوست می‌باشد با سهولت بیشتری انتقال یابند.
مجموعه ی این عوامل باعث خواهند شد تا جای جوش های باقیمانده بر روی پوست به شدت کاهش پیدا کنند.

 

انواع ماسک ها

ماسک ها با توجه به نوع اثربخشی و ریتم کاری شان به انواع مختلفی تقسیم می شوند. به عنوان مثال ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت نیاز به چندین مرحله استفاده ندارد، اما ماسک خنک کننده ی صورت با یکبار استفاده هم تاثیر خود را نشان می‌دهد.
ماسک ها از دو رسته ی کلاسیک و غیر‌‌کلاسیک تشکیل می شوند. ماسک های غیرکلاسیک آن نمونه‌هایی هستند که در درمان خانگی از آن‌ها استفاده می شود. ماسک‌های غیرکلاسیک معمولا خانگی و دست ساز هستند همچنین مواد اولیه‌ی ساخت آن ها در دسترس عموم قرار دارد. مثل ماسک هلو که برای شاداب سازی پوست استفاده می شود.
ماسک های کلاسیک از گونه ماسک‌هایی هستند که فرمولاسیون تهیه‌ی آن‌ها از عهده عموم مردم بر‌نمی‌آید چه بسا که گاها در ساختار آن‌ها از مواد شیمیایی هم استفاده‌ می‌شود. انواع ماسک‌های کلاسیک عبارتند از: ماسک‌های مومی، ماسک های ونیل و رابر، ماسک‌های هیدروکلوئیدی و ماسک های خاک رس
ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت معمولا از گونه‌ی ونیل رابر می‌باشد. با توجه به اینکه به ماسک های ونیل رابر، آلفا و بتا‌هیدروکسی اضافه می شود، تا حدودی خاصیت لایه برداری پیدا می کنند.

ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت

طریقه ی استفاده ی ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت

برای استعمال ماسک بر روی صورت بهتر است که از متخصص این زمینه استفاده کنید یا اینکه به سالن‌ها و کلینیک‌های درمانی مراجعه کنید. البته اگر امکان مراجعه هم ندارید، نگران نباشید با کمی دقت و حوصله خودتان از پس این کار برمیایید.
قبل از اینکه مشغول استفاده از ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت شوید بهتر است خودتان را برای کثیف شدن محیط آماده کنید، به همین منظور بهتر است که در حمام یا بهتر از آن، وان حمام این کار را شروع کنید.
راحتی خیال به نوعی در استعمال ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت ضروری است، زیرا یکی از خاصیت های جانبی استفاده از ماسک، آرامش‌بخشی می باشد. ماسک ها پس از قرارگیری بر روی پوست نشاطی بر پوست می بخشند که موجب می شود روح و روان تا حدود زیادی ریلکس شود. پس برای اینکه از اثرات روانی ماسک ها هم بهره ببریم می بایست زمینه را مساعد کنیم.
گام بعدی استفاده‌ی صحیح از ماسک برای از بین بردن جای جوش صورت، پاکیزه بودن کامل پوست صورت است. با توجه به اینکه سابقه ی جوش و آکنه بر روی صورت خود را دارید پس قطعا پوست صورتتان چرب است. به همین منظور نیاز است که با پن‌های مخصوص پوست‌های چرب، تمامی لیپیدهای قرار گرفته بر روی صورت را از بین ببریم.
همچنین اگر ار لوازم آرایشی استفاده کردید حتما با شیر پاک‌کن و محلول‌های مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *