مجله اینترنتی کالا چیو

طرز ساخت واکس لاستیک

طرز ساخت واکس لاستیک

واکس لاستیک

واکس لاستیک

مراقب لاستیک های ماشین لوکس خود باشید.

قطعا یکی از اجزای ماشین که زیبایی آن همیشه در دید قرار دارد و برای افراد بسیار مهم است، تایرهای خودرو می باشند. بنابراین براق بودن و شفافیت لاستیک ها یک موضوع مهم و اساسی از نظر زیبایی خودرو شما محسوب می شود. پیدا کردن مواد براق کننده برای تایر لاستیک های خودرو یک اقدام مهم می باشد. واکس های لاستیک موادی هستند که باعث تمیز و براق شدن لاستیک های خودرو می شوند. البته برای انتخاب یک واکس خوب همیشه باید به دنبال با کیفیت ترین مواد و برندها باشیم تا علاوه بر زیبایی لاستیک خودرو، حفاظت از لاستیک ها نیز انجام شود. در صورت استفاده از واکس لاستیک تمام گرد و غبار و آلودگی محیطی به واکس می چسبد و به راحتی پاک می شود.

اگر از یک واکس به صورت درست و مقدار کافی استفاده کنیم، لاستیک های خودرو دچار ترک خوردگی و خشکی نمی شوند و باعث صرفه جویی در هزینه های خرید لاستیک خودرو می شویم. گرد و خاکی که در طول استفاده از ماشین بر روی لاستیک ها می نشیند، به مرور زمان باعث ترک ها و خشک شدگی تایر می شود که جهت پیشگیری از این عوامل باید برای ماشین خود یک واکس لاستیک مناسب استفاده کنیم. زیرا واکس دارای خاصیت انعطاف پذیری بوده و مانع از به وجود آمدن این مشکلات می شود.

استفاده از واکس حتی می تواند در هنگام سرما و گرما، سطوح ناهموار جاده ها و در زمان بارندگی برف و باران یک محافظ برای لاستیک های خودرو شما باشد.

امروزه انواع مختلفی از واکس های لاستیک در شکل ها و حالت های متفاوتی در بازار موجود است. واکس های مایع، واکس های نرم و واکس های سخت از این انواع به شمار می روند که کارایی هر کدام از آنها با هم تفاوت دارد. با توجه به اینکه ماشین شما نو یا کهنه باشد می توان نوع مناسب واکس را برای لاستیک های خودرو انتخاب کرد.

از آنجایی که، دانش بشری در زمینه های مختلف روز به روز پیشرفت می کند و وسیله های با کیفیت تر تولید می شود، تولید کنندگان سعی می کنند که از بروزترین روش های موجود استفاده کنند و مواد اولیه مناسب و مطلوب را تهیه کنند که بتوانند در بازار با رقبای خود رقابت کنند.

طرز ساخت واکس لاستیک

با استفاده از واکس های مرغوب به لاستیک های خودرو جذابیت بدهید.

در طرز ساخت واکس لاستیک باید ویژگی هایی از جمله: داشتن قدرت ماندگاری بر روی لاستیک، محافظت کنندگی از لاستیک در برابر اشعه ماوراء بنفش و نور خورشید، امکان استفاده آسان، در دسترس بودن، پاک کنندگی و درخشندگی بالا مد نظر باشد. جهت محافظت از لاستیک های خودرو در هنگام خرید ماشین، واکس زدن را آغاز کنید.

جلا دهندگی و شفافیت بخشیدن به لاستیک خودرو از ویژگی های اصلی یک واکس خودرو می باشد که معمولا افراد به این ویژگی ها بسیار توجه می کنند. ویژگی های مهم واکس خودرو که باید در نظر گرفته شود: بهبود شفافیت و براقیت، دوام، سهولت در استفاده، سهولت در حذف، میزان تمیز کردن سطح، سازگاری با لاستیک ها، به کیصرفه بودن و غیره. برخی از واکس های مایع لاستیک خودرو پاک کنندگی خوب و معمولا شفافیت و ماندگاری بالایی دارند. توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از واکس لاستیک برای تایر ماشین شما، می تواند باعث خوردگی سطح لاستیک خودرو شود.

 

فرمول رایگان واکس لاستیک

طرز ساخت واکس لاستیک یک پارامتر مهم از جهت کیفیت وکارایی واکس محسوب می شود، مسئول فرمولاسیون واکس لاستیک باید مقادیر مواد را به تناسب هم و مرحله به مرحله اضافه کند تا بتواند بهترین واکس را تولید کند و به مشتری تحویل دهد. اگر فرمولاسیون ما مناسب نباشد نمیتوانیم محصولی مفید و کارآمد تولید کنیم.
روند تولید واکس لاستیک محصولی بسیار پیچیده نیست، برای تولید یک فرمولاسیون باید مواد اولیه در دسترس باشد، پس از مخلوط کردن مواد اولیه و ساخت ترکیب مورد نظر باید آزمایش روی واکس تولیدی صورت گیرد تا از کیفیت آن مطلع شویم.

موادی از جمله سیلیکون ها، دی متیل پلی سیلوکسان، لاک، حلال های آلی، گلیسیرین، روغن سیلیکون، پلیمر، غلیظ کننده، امولسیون کننده، حلال ها و آب در طرز ساخت واکس لاستیک به کار می روند. با توجه به اینکه چه نسبت هایی از این مواد در تهیه واکس استفاده شود خصوصیات واکس لاستیک می تواند بسیار متفاوت باشد.

فرمول رایگان واکس لاستیک

بهترین واکس ها را برای لاستیک های خود تهیه کنید.

امروزه طرز ساخت واکس لاستیک نانو در اختیار افراد متخصص قرار دارد که یک محصول با کیفیت جهت صیقلی و شفاف کردن لاستیک خودرو شما می باشد. البته جهت پاکیزگی و شفافیت داشبورد خودرو نیز میتوان از واکس لاستیک استفاده نمود.
فرمولاسیون واکس لاستیک باید به گونه ای تهیه شود که علاوه بر از بین بردن قدیمی ترین آلودگی های تایر، به لاستیک آسیب نرساند و جلا و درخشندگی به تایر بدهد. واکس های لاستیک باید دارای موادی باشند که رطوبت لاستیک را در حد معمول نگه دارند و از خشکی تایر جلوگیری کنند. در مقابل نور خورشید از تایر محافظت کنند و عمر لاستیک را افزایش دهند.
در فرمولاسیون های جدید واکس های لاستیک، متخصصان از عصاره مواد گیاهی استفاده می کنند. این واکس های گیاهی علاوه بر اینکه ظاهری نو به لاستیک های خودرو شما می دهند، به دلیل خاصیت ارگانیک که دارند به تایر خودرو آسیب نمی رسانند. واکس های با کیفیت باعث افزایش خاصیت الاستیسیته، افزایش طول عمر مفید لاستیک خودرو، تثبیت رنگ لاستیک و محافظت در برابر ترک خوردگی تایر می شوند.

 

طرز ساخت واکس لاستیک در منزل

راه های بسیار زیادی برای طرز ساخت واکس لاستیک خودرو با ساده ترین روش ها وجود دارد که به درخشندگی تایر خودرو شما کمک می کنند. در این پاراگراف چند روش ساده و جالب طرز ساخت واکس لاستیک تایر را به شما آموزش می دهیم.

 • یک روش آسان و مقرون به صرفه که میتوانید به جای واکس لاستیک استفاده کنید، استفاده از نرم کننده مو می باشد. این روش خانگی درخشش زیبایی را به تایر خودرو شما می زند.

 • سرکه یکی از موادی است که به عنوان واکس لاستیک و داشبورد مورد استفاده قرار می گیرد. جهت استفاده از سرکه به عنوان واکس لاستیک، سه قسمت سرکه را با یک قسمت آب مخلوط و به صورت اسپری بر روی لاستیک ها استفاده کنید.

 • مایع ظرفشویی و آب داغ را به سرکه اضافه کرده و به صورت اسپری جهت واکس لاستیک استفاده کنید. توجه داشته باشید مقدار ماده ظرفشویی زیاد نباشد که باعث تولید کف شود.

 • ترکیب بسیار پر کاربرد دیگر، روغن زیتون است. که می تواند درخشندگی جالبی را به لاستیک ها و داشبورد ماشین شما بدهد.

 • خمیر دندان ماده ایست که به عنوان پاک کننده استفاده می شود. استفاده از خمیر دندان جهت واکس لاستیک و حتی از بین بردن لکه های داشبورد ماشین بسیار کارآمد می باشد.

سس مایونز، خردل، اسپری آشپزی، آب لیمو، روغن موتور و روغن سبزیجات از جمله موادی هستند که در تهیه یک واکس لاستیک به شما کمک می کنند.

ساخت براق کننده لاستیک خودرو

ساخت براق کننده لاستیک

طریقه مصرف براق کننده های لاستیک را بدانید.

مواد اولیه بسیار متنوعی جهت ساخت براق کننده های لاستیک و تایر خودرو وجود دارد. که استفاده درست و اصولی از آن ها در ساخت یک براق کننده، علاوه بر خاصیت زیبایی که دارد، از تایر خودرو در مقابل گرد و غبار و نور خورشید و اشعه های مضر نیز محافظت می کند.

امروزه با توجه به تولیدات زیاد و تنوع بسیار براق کننده های لاستیک خودرو انتخاب یک براق کننده که پارامترهای مد نظر ما را داشته باشد بسیار مشکل است. افراد باید جهت انتخاب یک براق کننده با کیفیت بسیار دقت داشته باشند.

اسپری براق کننده برای درخشش لاستیک اتومبیل استفاده می شود و یکی از محصولات مراقبت از تایر اتومبیل در بازار است. و یک محصول ویژه از نظر مقدار مصرف و تقاضا در بازار می باشد. از نظر تولید و مصرف در رتبه اول محصولات خودرو قرار دارد. اسپری براق کننده لاستیک ممکن است حاوی موادی از جمله: سورفاکتانت ها، امولسیون کننده ها، روغن سیلیکون، حلال های آبی و غیره باشند.

هیچ گاه از اسپری های براق کننده با پایه نفت برای لاستیک ماشین خود استفاده نکنید زیرا به صورت قطره هایی روی لاستیک باقی می مانند و همچنین هر اسپری با فرمولاسیون نفت به لاستیک خودرو آسیب می رساند و ترک خوردگی را افزایش می دهد.

آیا استفاده از براق کننده لاستیک برای تایر خودرو ضرر دارد؟

طرز ساخت واکس لاستیک

با خرید براق کننده های مرغوب، تایر خودرو خود را جلا بدهید.

با اطمینان کامل از براق کننده لاستیک استفاده کنید، استفاده از براق کننده لاستیک برای تایرهای قدیمی خودرو، می تواند رنگ قهوه ای روی لاستیک شما ایجاد کند. ممکن است شنیده باشید که استفاده از براق کننده تایر می تواند باعث پوسیدگی، ترک برداشتن و خشک شدن آن شود که این مسئله در صورت استفاده از براق کننده های استاندارد برای لاستیک خودرو، صحت ندارد.

نمایندگی های اتومبیل از اسپری های براق کننده لاستیک که نیازی به پاک کردن ندارند جهت براق کنندگی لاستیک خودروهای خود استفاده می کنند.

طرز ساخت براق کننده لاستیک خودرو در منزل

براق کنند های لاستیک و واکس ها محصولاتی هستند که در یک گروه قرار دارند ولی کاملا از هم جدا نیستند ویژگی های شبیه به دارند ولی براق کنند ها بیشتر در قالب اسپری عرضه می شوند. اگر برای براق و شفاف کردن لاستیک های خودرو خود به براق کننده های آماده دسترسی نداشته باشید، می توانید با تهیه واکس های خانگی، لاستیک های خودرو خود را تمیز کنید. چند راه طرز ساخت براق کننده لاستیک در منزل را در متن زیر آموزش داده ایم تا بتوانید برای لاستیک های خودرو خود براق کننده تهیه کنید.

طرز ساخت واکس لاستیک

طرز ساخت واکس لاستیک

روش های خانگی شفاف شدن تایر خودرو را یاد بگیرید.

 • ابتدا نصف فنجان آب سرد را درون یک سطل بریزید، یک قاشق روغن کودک و سه قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. همه مواد را با هم مخلوط کنید و در یک بطری اسپری بریزید

  و تکان دهید، جهت استفاده از این محلول، لاستیک ها را از آلودگی پاک کرده و ماده مورد نظر را به لاستیک ها اسپری کنید و با پارچه تمیز کنید.

 • یک قسمت آب و یک قسمت سرکه را با هم مخلوط کرده در یک ظرف اسپری بریزید و جهت براق شدن لاستیک های خودرو از آن استفاده کنید.

 • 100 میلی لیتر روغن کرچک، 30 میلی لیتر مایع ظرفشویی، 300 میلی لیتر الکل و 2 لیتر آب. ابتدا با آب و مایع ظرفشویی لاستیک ها را تمیز کنید، مرحله بعد از الکل استفاده کنید که یک مرحله اضافی جهت از بین بردن بیشتر آلودگی محسوب می شود. ولی نکته اصلی در استفاده از الکل سخت کردن لاستیک ها می باشد، بنابراین مقدار الکل مصرفی را کم کنید و در تماس مستقیم روی لاستیک ها قرار ندهید. بعد از خشک شدن لاستیک از روغن کرچک استفاده کنید، روغن را روی پارچه یا پد قرار دهید و به لاستیک ها بمالید تا درخشش چشمگیر آن را مشاهده کنید.

 • آیا می توانم از روغن پخت و پز برای براق شدن لاستیک استفاده کنیم؟ براق شدن لاستیک به وسیله روغن پخت و پز، هرچند ممکن است به لاستیک خودرو آسیب نرساند ولی دوام چندانی ندارد و هنگام رانندگی در جاده تمام گرد و غبارهای موجود را جذب می کند و ظاهری کثیف به تایر خودرو میدهد. البته از روغن های گیاهی در ساخت واکس ها و اسپری‌های لاستیک امروزه به وفور استفاده می شود.

واکس لاستیک

واکس های بی کیفیت باعث خشک شدن لاستیک ها می شوند.

مراحل واکس زدن به لاستیک خودرو

ابتدا لاستیک های خودرو را شست و شو دهید، صبر کنید تا لاستیک ها خشک شوند، سپس با استفاده از یک پارچه تمیز لاستیک ها را پاک کنید تا گرد و غبار روی تایر نباشد بعد از آن با استفاده از یک حوله تمیز واکس را به تایر خودرو با دقت بمالید. بعد از آن اطراف تایرها را از واکس اضافی پاک کنید. طول دوره واکس زدن لاستیک خودرو بستگی به میزان استفاده از خودرو و شست وشوی آن دارد. استفاده به موقع و درست از واکس باعث نو ماندن لاستیک های خودرو شما می شود.

آیا درخشندگی لاستیک خودرو شما برایتان اهمیت دارد؟

هنگام استفاده از واکس لاستیک به طرز استفاده واکس روی لیبل واکس توجه کنید، زیرا برخی از واکس های مایع و اسپری ها به صورت غلیظ آماده شده اند و لازم است جهت استفاده با آب رقیق شوند، این امکان وجود دارد در صورت استفاده نا درست باعث از بین رفتن لاستیک های خودرو شوید.
اگر جهت شفاف کردن لاستیک های خودرو خود از محلول های غیر استاندارد استفاده کنید، عمر مفید لاستیک ها کاهش پیدا می کند زیرا محلول و واکس با کیفیت پایین لایه محافظ بخش خارجی لاستیک را از بین می برد. و با ادامه دادن این رویه جهت جلا دادن لاستیک خودرو، لاستیک ها حالت خشک و پوسته پوسته به خود می گیرند. به این نکته توجه کنید که واکس های استاندارد دارای مواد مفیدی جهت محافظت از تایر خودرو می باشند برخلاف واکس های خانگی که فقط ظاهر تایرها را تمیز می کنند.پ
تولید واکس لاستیک نه تنها در کشور ما بلکه در جهان روز به روز افزایش می یابد، به دلیل اینکه یک محصول پرتقاضا برای ماشین محسوب می شود. به همین دلیل باید دقت داشته باشید واکس لاستیک شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند رضایت شما را جلب کند. بهترین راه برای شفاف و براق کردن لاستیک های خودرو، واکس های لاستیک با کیفیت و استاندارد را از فروشگاه های معتبر زیر نظر افراد متخصص تهیه کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *