مجله اینترنتی کالا چیو

بهترین جنس حوله

در این مقاله می‌خواهیم به شما بیاموزیم که چگونه یک حوله جنس  خوب را بشناسیم، بررسی کنیم و در آخر بخریم. مشاوران کالاچیو به شما می‌آموزند که خرید حوله فقط با لمس کردن آن، ممکن نیست و فاکتورهای دیگری هم هست که به شما در فهمیدن این موضوع کمک می‌کند.

اولین کاری که هر خریدار در زمان ورود به مغازه برای خرید حوله انجام می‌دهد، لمس کردن آن است. این موضوع تا حدودی به فهمیدن خوب بودن جنس حوله کمک می‌کند اما کافی نیست. چون اولین حس خوبی که یک حوله به ما می‌دهد،‌ نرمی حوله است که اگر این نرمی همیشگی باشد بسیار خوب است. اما بسیاری از تولیدکنندگان حوله، نه فقط در ایران، در کل جهان، از نرم کننده‌های شیمیایی برای نرم کردن حوله استفاده می‌کنند و این ماده را در مراحل آخر تولید به آن اضافه ‌می‌کنند تا نرمی نسبی به حوله اضافه کنند و این خاصیت نرمی با اولین شستوشو از بین می‌رود. و شما با حوله خشن‌تر و زمخت‌تری روبه‌رو می‌شوید.

برای اطمینان بیش‌تر، از حوله‌هایی استفاده کنید که برچسب ۱۰۰ درصد کتان را داشته باشند. چون حوله‌های ۱۰۰ درصد کتان ۲۵ برابر وزن خود، مایعات در خود جذب می‌کنند. اگر حوله شما ۱۰۰ درصد کتان شانه شده باشد که بسیار بهتر است. به این دلیل که در نخ کتان شانه شده، نخ‌های کوتاه وجود ندارد و از پرز دادن حوله جلوگیری می‌کند و پرز ندادن حوله یکی از فاکتور‌های اساسی برای خرید حوله است.
حوله‌های برند آتنا هم بسیار نرم هستند هم  ۱۰۰ درصد کتان شانه شده هستند. شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه مشاهده حوله آتنا که زیر عکس است، اطلاعات بیش‌تری از این حوله کسب کنید و رنگ‌های دیگر این حوله‌ هم می‌توانید با کلیک بر روی اینجا ببینید.

تراکم حوله، یکی دیگر از المان‌هایی هست که حوله جنس خوب باید داشته باشد. حالا چطور باید بفهمیم که تراکم حوله قابل قبول است؟ اگر بخوایم به صورت علمی دراین‌باره صحبت کنیم. حوله‌ی خوب باید بالاتر از ۷۰۰ گرم بر سانتی‌متر مکعب (گ‌س‌م) باشد که یک واحد اندازه‌گیری تراکم حوله است. اما متاسفانه در مغازه دستگاه‌های لازم برای سنجش گرم بر سانتی‌متر مکعب حوله را نداریم. پس می‌توانیم از یک راه حدودی استفاده کنیم. با دو دست سعی می‌کنیم که یک نقطه از حوله را باز کنیم. اگر تار و پود حوله نمایان شد که این عدد زیر ۷۰۰ است. اما اگر معلوم نشد این عدد بالاتر یا حدود ۷۰۰ است.

سعی کنید حوله‌ای خریداری کنید که لبه‌هاش نوار دوزی شده باشد. به این دلیل که، نواردوزی لبه حوله، از گسیستگی تار و پود لبه‌های حوله جلوگیری می‌کند و عمر حوله را زیاد می‌کند.

در ادامه می‌خواهیم به مراقبت‌های بعد از خرید حوله بپردازیم. حتما برچسب پشت حوله را قبل از شستوشو بخوانید و ببینید امکان شستوشوی حوله با رنگ‌های نامهسان وجود دارد یا ففط شستوشو با رنگ‌های مشابه توصیه شده است. از مواد شوینده آنزیم‌دار حتی برای حوله‌های سفید استفاده نکنید به این دلیل که، شاید حوله شما از نظر ظاهری تمیز شود ولی مواد شوینده آنزیم‌دار و سفید کننده عمر حوله را کاهش می‌دهند. و جذب آب حوله را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.
هرگز از نرم‌کننده‌ها استفاده نکنید. این نرم‌کننده‌ها فقط در لمس اول به شما حس خوبی می‌دهند ولی به مرور زمان الیاف حوله از هم گسیسته می‌شوند.
سعی کنید قبل از اینکه حوله را در خشک کن بزارید، حتما یکبار حوله را بتکانید تا الیاف داخل هم گره نخورند.

حرف آخر…

سعی کنید به محظ‌این‌که حوله را خریداری کردید، حوله را در یک تشت آب سرد و به تنهایی در ماشین لباسشویی انداخته و آب کشیده تا پرزهای اولیه حوله ریخته و در اولین تجربه استفاده پرز ندهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *