مطالب

بهترین جنس پتو برای بچه

بهترین جنس پتو برای بچه

خواب یکی از اصلی‌ترین عوامل رشد و نمو کودک می‌باشد. خواب کافی و باکیفیت می‌تواند تاثیر به‌سزایی در توسعه سیستم عصبی کودک، توسعه سیستم مغز و سیستم یادگیری او، داشته باشد. پس سرمایه‌گذاری بر روی  کیفیت خواب کودک می‌تواند به آینده فرزندتان کمک شایانی بکند. یکی از عواملی که می‌تواند کیفیت خواب فرزند شما را بالا ببرد، پتوی او است و در ادامه نکات لازم برای انتخاب بهترین جنس پتو برای کودک خود را، به شما می‌گوییم.

عکس پچه

هر کودک به چقدر می‌ خوابد؟

با توجه به تحقیقات انجام شده بر روی کودکان، پژوهشگران، به این نتیجه رسیدند که هر کودک از زمان تولد تا چهار ماهگی به ۱۶ تا ۱۸ ساعت خواب نیاز دارد و بعد از آن تا ۱۲ ماهگی به ۱۲ تا ۱۶ ساعت خواب نیاز دارد. این میزان خواب تا ۲ سالگی کودک به ۱۱ تا ۱۴ ساعت می‌رسد. پس ما در این چند سال باید توجه زیادی به کیفیت و کمیت خواب فرزندمان داشته باشیم.  لوازم خواب مخصوصا پتو تاثیر به‌سزایی در بالا بردن کیفیت خواب کودک شما دارد.

انتخاب پتو برای کودک

هر خانواده‌ای برای خرید پتو، سلیقه‌ی خاصی دارد. اما بعضی از موارد را برای امنیت و راحتی فرزند خود باید رعابت کنند. اولین موضوعی که باید در نظر داشته باشید پوست کودک است. پوست کودک در زمان تولد بسیار حساس است پس شما نباید از پتو‌های مصنوعی یا غیرطبیعی برای کودک خود استفاده کنید و به سمت پتو‌های اکریلیک یا پتو کتان بروید که تنفس‌پذیرتر و ضدحساسیت باشند.

پتو بچه

پتوی تنفس پذیر چیست؟

یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که متوجه بشوید یک پتو تنفس‌پذیر است این که یک دست خود را زیر یک لایه پتو قرار دهید و سپس آن را تکان دهید، اگر شما باد را حس کردید، پتو تنفس‌پذیر است اما در غیر این‌صورت پتو مناسب فرزند شما نیست. یا اینکه می‌توانید دست خود را زیر پتو قرار دهید و دست خود را جلوی کولر یا فن بگزارید، اگر باد را حس کردید، این پتو تنفس پذیر است.

خرید پتو

جنس پتو برای کودک

سعی کنید از پتو کتان یا پتو اکریلیک بچه برای کودک خود استفاده کنید تا به پوست کودک آسیب نرسد و باعث حساسیت‌های ریوی و حساسیت پوستی برای کودک نشود.

برای هر فصل پتوی متناسب بخرید

سعی کنید برای فصل تابستان یک پتوی سبک یا پتو سفری بخرید که فرزندتان زیر پتو عرق نکند و باعث سرماخوردگی او نشود و برای فصل زمستان یک پتو نسبتا سنگین به طوری که هوا از پتو به راحتی رد شود،‌ تهیه کنید. و به این نکته توجه داشته باشید که پتو بسیار سنگین می‌تواند باعث سندرم مرگ ناگهانی کودک شما شود.

پتو بامبو

به آب و هوای منطفه خود دقت کنید

اگر در آب و هوای گرم و خشک زندگی می‌کنید بهتر است از پتو‌های نرم و تنفس‌پذیر استفاده بکنید اما اگر در آب و هوا سرد و معتدل زندگی می‌کنید بهتر است از پتو‌های نسبتا سنگین‌تر استفاده کنید تا فرزند شما احساس سرما نکند.  و این نکته را به خاطر داشته باشید که کودکان و نوزادان خیلی زودتر از ما احساس سرما می‌کنند و دمایی که آنها حس می‌کنند کمی از بزرگتر‌ها، سردتر است.

امنیت فرزند

امنیت فرزند شما مهم‌ترین عامل در خواب اوست. سعی کنید همیشه از پتو‌هایی که در آن‌ها از ربان‌، نواردوزی سست و آویز استفاده شده، به هیچ وجه برای فرزند خود استفاده نکنید. به این دلیل که این لوازم امکان دارد دور فرزند شما بپیچد و منجر به آسیب زدن به وی شود.

امنیت فرزند

سایز پتو بچه

پتو کودک سایزها و شکل‌های مختلفی دارند. و در بعضی مغازه‌ها حتی به صورت پوشیدنی هم وجود دارد. اما رایج‌ترین شکل‌های پتو بچه، مربع و مستطیل است. و رایج‌ترین سایز‌های پتو ۶۰×۶۰، ۴۵×۴۵، ۱۱۰×۷۰ و ۱۴۰×۱۱۰ است . اما بعضی تولید کننده‌ها شکل‌های خاص یا سایز‌هایی خاصی از پتو را تولید می‌کنند که مشکلی برای استفاده ندارند.

حرف آخر…

کودکان، موجودات حساسی هستند که نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارند تا بتوانند از خودشان مراقبت کنند. در زمان کودکی وظیفه مراقبت بر گردن خانواده وی است. و یکی از این مراقبت‌ها، توجه به زمان خواب و کیفیت آن است. امیدواریم با مطالبی که در این مقاله به شما گفتیم، توانسته باشیم به شما در بالا بردن کیفیت خواب فرزندتان کمک کرده باشیم. برای دیدن مقالات بیش‌تر سایت کالاچیو اینجا کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *